Federació Catalana de Tennis de Taula

El Zonal de Bàscara reparteix els primers bitllets per al Torneig Estatal

Tot i el caràcter clarament atípic que fins ara està tenint aquesta temporada 2020-21, una cita de referència per a molts jugadors i jugadores de totes les edats com el Torneig Zonal Classificatori no falta tampoc aquest any al calendari del tennis de taula català. 

Ho fa, això sí, adaptant-se a les condicions de seguretat i les mesures preventives obligades per la Covid-19, la més notòria de les quals ha comportat estructurar la competició en dos caps de setmana consecutius per tal de fragmentar en grups més petits l’aglomeració de participants que habitualment reuneix aquesta prova. 

La primera part del Zonal s’ha dut a terme el cap de setmana del 12 i 13 de desembre al Pavelló Municipal d’Esports de Bàscara, que un any més és l’escenari d’aquesta competició que tots els participants, des dels de les categories de base més petites fins als veterans dels tres nivells d’edat, afronten amb l’objectiu d’obtenir la classificació per al Torneig Estatal. 

El primer cap de setmana de competició a Bàscara (l’Alt Empordà) ha comptat amb 238 inscrits, 196 en les sis categories de base que s’han disputat en aquest primer torn i 42 en les tres proves de veterans. Les especials circumstàncies d’enguany han fet que en aquest Zonal només hi hagin pres part jugadors i jugadores amb llicència de la FCTT. 

El cap de setmana que ve, 19 i 20 de desembre, serà el torn per a les quatre categories restants: benjamina femenina, infantil masculina, sub-23 masculina i sènior masculina. 

A continuació us oferim els podis de les nou categories disputades i la resta de la classificació fins a l’últim jugador o jugadora que ha obtingut plaça per al Torneig Estatal. 

Benjamí masculí (34 inscrits, 12 places)

1- Francisco Serrano (Falcons Sabadell)

2- Tian Xiang Zou (UE Sant Cugat)

3- Oriol Martínez (Valls del Nord-Andorra)

4- Roc Gibert (Amics Terrassa) 

Resta de classificats fins el 12è per aquest ordre: Roger Quesada (Amics Terrassa), Àlex Page (CETT Esparreguera), Mateo Leone (Calella), Toni Sorní (Tortosa), Owen Yang (CN Sabadell), Quim Barberà (CN Sabadell), Roger Poch (TT Cassà), Faust Sorní (Tortosa). 

Aleví masculí (45 inscrits, 11 places)

1- Luca Khidasheli (CN Sabadell)

2- Claudi López (Ganxets Reus)

3- Aniol Font (Falcons Sabadell)

4- Bernat Muntada (Tramuntana Figueres) 

Resta de classificats fins l’11è per aquest ordre: Tian Qi Zou (UE Sant Cugat), Hèctor Pedrosa (CETT Esparreguera), Joan Barberà (CN Sabadell), Pere Curós (Tramuntana Figueres), Arnau Coll (Vilablareix), Joan Serret (Borges), Joan Montagut (Els 8 La Garriga). 

Aleví femení (13 inscrites, 9 places)

1- Irina Gimeno (CTT Osona Vic Esportiu)

2- Abril Masdeu (TT Girona Ciutat)

3- Abril Escoda (Lluïsos de Gràcia)

4- Martina Sans (CN Mataró) 

Resta de classificades fins la 9a per aquest ordre: Laia Casanovas (Ganxets Reus), Iris Castells (Els 8 La Garriga), Alba Rodríguez (Ateneu Poblenou), Cristina Estivill (UE Sant Cugat), Martina González (Vic). 

Infantil femení (21 inscrites, 8 places)

1- Raquel Larrubia (Els 8 La Garriga)

2- Anna Puigmolé (TT Cassà)

3- Camila Renata Moscoso (Olesa)

4- Abril Vidal (Bàscara) 

Resta de classificades fins la 8a per aquest ordre: Núria Macià (Bàscara), Mar Àfrica Garcia (Amics Terrassa), Mariona Bachs (Euroclima Badalona), Xènia Roma (Borges). 

Juvenil masculí (66 inscrits, 9 places)

1- Iker González (CER l’Escala)

2- Pau Lloret (Euroclima Badalona)

3- Arnau Pons (CN Mataró)

4- Marc Miró (Calella) 

Resta de classificats fins el 9è per aquest ordre: Norbert Tauler (CER l’Escala), Raul Daniel Iancu (CETT Esparreguera), Nazarii Kishchuk (l’Hospitalet), Andreu Puigmolé (TT Cassà), Èric Cintas (CETT Esparreguera). 

Juvenil femení (17 inscrites, 7 places)

1- Jana Riera (Tramuntana Figueres)

2- Clara-Jònia Olivera (TT Parets)

3- Clàudia Pérez (Calella)

4- Elisabeth Cabanas (Calella) 

Resta de classificades fins la 7a per aquest ordre: Marina Bueno (Euroclima Badalona), Maria Migueles (Amics Terrassa), Alèxia Guarch (UE Sant Cugat), Linda Elisabeth Thomson (Tramuntana Figueres). 

Veterans + 40 anys (13 inscrits, 9 places)

1- Josep Anton (UE Sant Cugat)

2- Arcadio Martínez (Tortosa)

3- Roger Guarch (l’Hospitalet)

4- Xavier De Blas (Gimnàstic Tarragona)

Resta de classificats fins el 9è per aquest ordre: Eduard Señor (Molins de Rei),  Juan José Cortés (Tona), Domènec Torrades (Sallent), Joan Manel Artacho (Tramuntana Figueres), Xavier Rodríguez (Cardedeu). 

Veterans + 50 anys (14 inscrits, 8 places)

1- Jaume Muntada (Tramuntana Figueres)

2- Josep Manel Maillo (Canet de Mar)

3- David Saiz (Olesa)

4- Jordi Carceller (CTT Osona Vic Esportiu) 

Resta de classificats fins el 8è per aquest ordre: Antonio Oña (Tramuntana Figueres), Jordi Pladevall (Vic), Lluís Peix (Vic), Pere Ausió (Vic). 

Veterans + 60 anys (15 inscrits, 12 places)

1- Josep Martínez (Vilafranca)

2- Roman Caudet (CT Barcino)

3- Francesc Castells (SCR El Ciervo Sabadell)

4- Joan Sues (CER l’Escala) 

Resta de classificats fins el 12è per aquest ordre: Benito García (Olesa), Joan Pareja (UE Sant Cugat), Joaquim Azcón (Cardedeu), Carlos Capilla (Ateneu Poblenou), Josep Maria Escudero (CETT Esparreguera), Josep Lluís Cruz (Bàscara), Àngel Giménez (Ateneu 1882), Carles Gual (Cardedeu). 

bcn.cat
escport.cat
ufec.cat
diba.es
escport.cat
bcn.cat
Aquest lloc web utilitza Cookies pròpies per recopilar informació amb la finalitat de millorar els nostres serveis. Si continua navegant, suposa l'acceptació de la instal·lació de les mateixes.
L'usuari té la possibilitat de configurar el seu navegador podent, si així ho desitja, impedir que siguin instal·lades en el seu disc dur, encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació de la pàgina web.